Ubezpieczenie grupowe to oferta, która pozwala zyskać ochronę przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Niestety to rozwiązanie nie zawsze jest korzystne i należy dokładnie zapoznać się z ofertą. Wiele osób otrzymując propozycję dołączenia do ubezpieczenia grupowego sprawdza tylko jego cenę – a nie jest to jedyny wyznacznik tego, czy polisa jest korzystna, czy też nie. Trzeba pamiętać, że ubezpieczenia grupowego nie można dostosować do indywidualnych potrzeb – to oferta wspólna dla wszystkich osób, które zdecydują się przystąpić do polisy. Jeśli więc wybrany produkt nie jest atrakcyjny – może nie wystarczyć. Wówczas aby zdobyć pożądaną ochronę konieczne jest dokupienie dodatkowej oferty indywidualnej. Trzeba jednak zaznaczyć, że nawet posiadając własną, osobno kupioną polisę, przystąpienie do ubezpieczenia grupowego nie jest pozbawione sensu. W razie wystąpienia zdarzenia, które objęte jest ochroną obydwu produktów, ubezpieczony otrzyma dwa odszkodowania – nie musi decydować, które jest korzystniejsze.

Jakie ubezpieczenie grupowe jest atrakcyjne?

Popularnym ubezpieczeniem grupowym, z którego często korzystają pracownicy, jest ubezpieczenie zdrowotne. Jest to produkt dobrowolny, dlatego wiele osób nie kupuje go na własną rękę. Choć tego typu oferty zyskują coraz większą popularność – wciąż nie wszyscy z nich korzystają. Dlatego możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia w pracy jest atrakcyjna – często sprawia, że stanowisko staje się znacznie chętniej wybierane.

Zdrowotne ubezpieczenie grupowe – dlaczego jest tak poszukiwane?

Wiele osób decyduje się na podjęcie danej pracy właśnie ze względu na możliwość przystąpienia do zdrowotnego ubezpieczenia grupowego. Dzięki temu można zyskać dostęp do świadczeń medycznych bez kolejki – obecnie czas oczekiwania na wizytę u specjalisty na NFZ jest coraz dłuższy i często skorzystanie z prywatnej opieki jest jedyną alternatywą, aby przebadać się na czas. Jeśli jednak potrzebnych wizyt jest sporo i można się spodziewać, że będzie konieczność wykonania wielu badań – przystąpienie do grupowego ubezpieczenia może znacznie zmniejszyć ten koszt. Trzeba także pamiętać, że wiele z takich ubezpieczeń w całości opłaca pracodawca – pracownik nie musi ponosić żadnych kosztów. W niektórych jednak przypadkach cena opłacana jest zarówno przez pracodawcę jak i pracownika. Wtedy jednak wciąż taka oferta jest bardzo atrakcyjna cenowo w porównaniu do indywidualnej polisy.

Jakie grupowe ubezpieczenie zdrowotne warto wybrać?

Jedną z ofert, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest ubezpieczenie zdrowotne oferowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz. W ramach ubezpieczenia można zyskać dostęp do bardzo wielu specjalistów oraz bogatego pakietu badań, które także można wykonać bezpłatnie. Zaletą ubezpieczenia jest także to, że wiele badań spoza oferowanych w pakiecie, można wykonać za niższą cenę. Zaletą tej konkretnej polisy jest na pewno także łatwość, z jaką można skorzystać ze świadczeń. Aby umówić się ze specjalistą wystarczy bowiem zadzwonić na infolinię – i w przeciwieństwie do wielu firm, w Allianz obsługa telefoniczna jest bardzo sprawna. Nie trzeba czekać na połączenie – następuje ono bardzo szybko. Rozmowa także jest bardzo krótka – wystarczy podać potrzebnego specjalistę lub poszukiwane badanie i preferowany termin – konsultant umówi wizytę i wyśle SMS ze wszystkimi potrzebnymi informacjami. Możliwe jest także samodzielne wybranie lekarza – z podanej listy należy wybrać placówkę i specjalistę, a te wszystkie informacje zostaną wzięte pod uwagę podczas umawiania wizyty.

Telemedycyna w grupowym ubezpieczeniu zdrowotnym Allianz

Allianz wykorzystuje także najnowsze możliwości technologiczne – możliwe jest zatem skorzystanie z teleporady. W tym celu należy poinformować konsultanta, że preferowany jest kontakt telefoniczny, wówczas umówiona wizyta odbędzie się w ten właśnie sposób. Warto jednak wcześniej zeskanować wszystkie wyniki wcześniej wykonanych badań – jeśli takie istnieją, mogą one być bowiem potrzebne lekarzowi. Podczas takiej wizyty lekarz może wystawić e-receptę, która polega na podaniu w aptece czterocyfrowego kodu oraz numeru PESEL pacjenta. Możliwe jest także wystawienie e-zwolnienia czy e-skierowania. Taka wizyta jest zatem tak samo użyteczna, jak tradycyjny kontakt z lekarzem. O ile nie jest potrzebne przesłanie skanów wyników badań – teleporada nie wymaga zatem nawet połączenia internetowego – jest dostępna dla wszystkich, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdują.