Kiedy ubezpieczenie OC nie pokryje szkody?

Kiedy ubezpieczenie OC nie pokryje szkody? Wypadki na drodze zdarzają się codziennie. Najczęściej to wynik nieumyślnych działań kierowców, w wyniku których dochodzi do uszkodzenia zdrowia lub mienia osób uczestniczących w wypadku.

Ubezpieczenie grupowe w pracy – czy jest potrzebne?

Ubezpieczenie grupowe w pracy – czy jest potrzebne? Ubezpieczenie w pracy można wykupić indywidualnie lub grupowo. Dołączenie do polisy grupowej dla pracowników jest popularnym dodatkiem bezpłacowym wśród pracodawców. Co warto sprawdzić przed przystąpieniem do ubezpieczenia?

Zielona Karta – kiedy jest potrzebna?

Ubezpieczenie OC zakupione w Polsce z reguły jest wystarczające, jeżeli chcemy pojechać za granicę. Działa to przede wszystkim w krajach Unii Europejskiej. Warto jednak wiedzieć, że czasami konieczne jest wykupienie też Zielonej Karty.

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

We wrześniu, kiedy dzieci rozpoczynają nowy rok szkolny, warto pomyśleć o tym, żeby zabezpieczyć młodego człowieka przed niebezpieczeństwami. Dzieciństwo to czas, kiedy wiele może się wydarzyć, a właściwa polisa może być idealnym zabezpieczeniem finansowym. Czym jest ubezpieczenie szkolne? Co daje taka polisa? Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jak wybrać najlepsze OC?

Choć ubezpieczenie OC musi posiadać każdy właściciel samochodu, nie zawsze kupi polisę w tej samej cenie. Od czego ona zależy? Jak wybrać najlepsze OC?

Ubezpieczenia obowiązkowe dla rolnika

Prowadzenie gospodarstwa jest jednym ze sposobów na życie. Ma wiele plusów – przede wszystkim umożliwia mieszkanie z dala od zanieczyszczonego i głośnego miasta. Ale z takim zajęciem wiążą się także formalności, których trzeba dopełniać. Warto na przykład wiedzieć, jakie są ubezpieczenia obowiązkowe dla rolnika